hlavná stránka
ikona InstagramInstagram | ikona FacebookFacebook | ikona hľadaťVyhľadávanie | iconEnglish

Výberové konanie na riaditeľa Slovenského múzea ochrany prírody a jaskyniarstva

Ministerstvo životného prostredia Slovenskej republiky ako zriaďovateľ príspevkovej organizácie Slovenské múzeum ochrany prírody
a jaskyniarstva so sídlom v Liptovskom Mikuláši
vyhlasuje v zmysle zákona č. 552/2003 Z. z. o výkone práce vo verejnom záujme v znení neskorších predpisov výberové konanie na obsadenie funkcie
riaditeľa Slovenského múzea ochrany prírody a jaskyniarstva
na zastupovanie počas materskej dovolenky, rodičovskej dovolenky, dovolenky bezprostredne nadväzujúcej na materskú dovolenku, alebo rodičovskú dovolenku.

Slovenské múzeum ochrany prírody a jaskyniarstva so sídlom v Liptovskom Mikuláši je odbornou organizáciou ministerstva. Zabezpečuje úlohy
na úseku ochrany prírody, krajiny a biodiverzity s celoštátnou pôsobnosťou.
Náplň práce:

riaditeľ Slovenského múzea ochrany prírody a jaskyniarstva (ďalej len ,,SMOPaJ“) plní úlohy v oblasti Koordinácie a riadenia prípravy
a spracúvania koncepčných a metodických materiálov v oblasti výskumu, obnovy, ochrany, evidencie a prezentovania pamiatok a pamiatkových území,
najmä:

  1. Koordinuje celoštátne, medzinárodné systémy v dokumentácii ochrany prírody v súlade so všeobecne záväznými právnymi predpismi, národnými a medzinárodnými dohodami.
  2. Riadi, organizuje a kontroluje SMOPaJ a  zodpovedá ministrovi životného prostredia Slovenskej republiky za ich riadenie. Zabezpečuje plnenie úloh ministra MŽP SR.
  3. Riadi a koordinuje projekty a programy environmentálnej výchovy vrátane spolupráce so školami a rôznymi vzdelávacími organizáciami.
  4. Zodpovedá za plnenie spoločenského poslania SMOPaJ, za úroveň vedeckovýskumnej, zbierkotvornej a kultúrno-výchovnej práce.
  5. Zabezpečuje kontakt s verejnosťou prostredníctvom hromadných informačných prostriedkov, zodpovedá za obsah a rozsah informácii vyplývajúcich z vecnej náplne činnosti múzea, zabezpečuje prezentáciu aktivít SMOPaJ v SR i v zahraničí.
  6. Zodpovedá za odbornú správu múzejných zbierok v súlade  s odborným zameraním SMOPaJ v súlade so všeobecne záväznými právnymi predpismi.
  7. Vypracováva plán činnosti na príslušné obdobie v súlade  s požiadavkami MŽP SR a schváleného rozpočtu. Zodpovedá za plnenie plánu činnosti a účelné využívanie finančných a hmotných prostriedkov.
  8. Rozhoduje o využití finančných prostriedkov na zabezpečenie odborných činnosti SMOPaJ v rámci schváleného rozpočtu. 9. Zabezpečuje finančné prostriedky pre múzeum aj z mimorozpočtových zdrojov rezortu, a to formou predkladanie projektov na rôzne inštitúcie  a výzvy z domáceho a zahraničného prostredia.
  9. Zabezpečuje činnosť vyplývajúcu z členstva v slovenských  i medzinárodných muzeálnych a odborných ustanovizniach, pokiaľ táto priamo súvisí s hlavnými aktivitami a postavením SMOPaJ.

Požadované kvalifikačné predpoklady:

Špecifické kritériá a požiadavky na uchádzačov:

Iné kritériá:
- povinnosť spĺňať podmienky ústavného zákona č. 357/2004 Z. z. o ochrane verejného záujmu pri výkone funkcií verejných funkcionárov.
Od úspešného vybraného uchádzača sa bude požadovať overenie bezúhonnosti prostredníctvom výpisu z registra trestov.

Nástupný plat:
od 2 500,00 EUR v závislosti od skúseností vybraného uchádzača

Zoznam požadovaných dokladov:

Prihlasovanie sa do výberového konania:
Žiadosť o zaradenie do výberového konania spolu s požadovanými dokladmi môžu uchádzači podať do 22. júla 2024 buď

  1. v listinnej podobe na adresu: Ministerstvo životného prostredia Slovenskej republiky, osobný úrad, Nám. Ľ. Štúra 1, 812 35 Bratislava s označením na obálke (VK 13/2024/R - SMOPaJ a ,,NEOTVÁRAŤ")
  2. v elektronickej podobe na  (maximálna kapacita odoslanej správy je 10MB)

Rozhodujúcim je dátum podania na poštovej pečiatke alebo dátum podania v podateľni Ministerstva životného prostredia SR. Uchádzači, ktorí zašlú prihlášky po stanovenom termíne, nebudú do výberového konania zaradení. Žiadosť o zaradenie do výberového konania a ostatné požadované dokumenty podané v elektronickej podobe doručí uchádzač aj v listinnej podobe najneskôr v deň výberového konania pred jeho začatím.

Informácie o priebehu výberového konania:

Výberové konanie sa skladá z nasledujúcich častí:

  1. prezentácia koncepcie rozvoja a riadenia uchádzačom,
  2. overenie odborných vedomostí uchádzača potrebných na výkon obsadzovanej funkcie,
  3. overenie osobnej motivácie, osobnej integrity a interpersonálnych zručností uchádzača potrebných na výkon obsadzovanej funkcie.

Jednotlivé časti výberového konania sa overujú v rámci osobného pohovoru s uchádzačom. Na to, aby uchádzač vyhovel vo výberovom konaní a mohol byť zaradený do celkového konečného poradia, musí dosiahnuť aspoň 60 % z celkového možného počtu 400 bodov a zároveň musí dosiahnuť aspoň minimálnu hranicu počtu bodov v jednotlivých častiach výberového konania.

Predpokladaný termín uskutočnenia výberového konania:
august 2024

Kontaktná osoba:
Mgr. Jozef Balázsik, ,
tel.: +421259562369

V Bratislave, dňa 10. júla 2024

Tomáš Taraba
podpredseda vlády a minister
životného prostredia SR