hlavná stránka
ikona InstagramInstagram | ikona FacebookFacebook | ikona hľadaťVyhľadávanie | iconEnglish

MŽP SR si pripomína Deň narcisov

Zakúpením narcisu a jeho pripnutím na svoje odevy sa k státisícom ľudí na Slovensku pripojili aj zamestnanci Ministerstva životného prostredia SR. Takýmto spôsobom vyslali odkaz pre onkologických pacientov, že je okolo nich veľa ľudí, ktorí na nich myslia a pomôžu v rámci svojich možností. Mladých dobrovoľníkov z Ligy proti rakovine privítal minister životného prostredia László Sólymos.

„Ušľachtilá myšlienka si zaslúži uznanie a podporu. A deň narcisov ňou bezpochyby je. Nádej je dôležitá pre každého človeka. Obzvlášť pre tých, ktorí bojujú s onkologickým ochorením. Takýmto spôsobom chceme vyjadriť spolupatričnosť s tými, ktorí prekonávajú najťažšie obdobie života,“ povedal minister životného prostredia László Sólymos.

Aj vďaka dobrovoľným príspevkom zamestnancov envirorezortu je možné realizovať programy a projekty, ktoré ľuďom s ťažkým ochorením pomáhajú prekonávať najťažšie obdobie života, ako aj čas po liečbe.

Liga proti rakovine bola založená pred 27 rokmi v Bratislave ako charitatívna nezisková organizácia. V roku 1990 bola prijatá za člena Európskej asociácie Líg proti rakovine (ECL) ako aj za člena Medzinárodnej únie proti rakovine (UICC) so sídlom v Ženeve. Pred 21 rokmi spustila Liga proti rakovine zbierku Dňa narcisov, ktorá sa koná každoročne v apríli. Symbolom tohto projektu sa stal žltý narcis, kvet jari a nádeje. Cieľom Dňa narcisov je vniesť problematiku boja proti rakovine ako aj pravdu o súčasnom postavení chorých na Slovensku bližšie k ľuďom, aby sa z choroby nestal strašiak, ale fakt, ktorý ľudí spája.

Odbor komunikácie MŽP SR