hlavná stránka
ikona InstagramInstagram | ikona FacebookFacebook | ikona hľadaťVyhľadávanie | iconEnglish

MŽP SR si pripomenulo Deň narcisov

Spolupatričnosť, morálnu podporu a solidaritu s onkologickými pacientmi prejavili zamestnanci Ministerstva životného prostredia SR. Zakúpením narcisu a jeho pripnutím na svoje odevy podporili boj proti rakovine. Niektorí zamestnanci využili aj možnosť odoslania krátkej textovej správy SMS na telefónne číslo 848, čím prispeli na dobrú vec. Týmito gestami sa pripojili k miliónom ľudí na Slovensku s odkazom pre chorých, že je okolo nich veľa ľudí, ktorí na nich myslia a pomôžu v rámci svojich možností. Mladých dobrovoľníkov z Ligy proti rakovine prijal v priestoroch ministerstva štátny tajomník envirorezortu Boris Susko.

Na podporu boja proti onkologickým ochoreniam prispel aj minister životného prostredia László Solymos. Vďaka dobrovoľným príspevkom zamestnancov envirorezortu je možné realizovať programy a projekty, ktoré ľuďom s ťažkým ochorením pomáhajú prekonávať najťažšie obdobie života, ako aj čas po liečbe.

Zbierku Dňa narcisov odštartovala Liga proti rakovine pred dvomi desaťročiami. Symbolom tohto projektu sa stal žltý narcis, kvet jari a nádeje. Cieľom Dňa narcisov je vniesť problematiku boja proti rakovine ako aj pravdu o súčasnom postavení chorých na Slovensku bližšie k ľuďom, aby sa z choroby nestal strašiak, ale fakt, ktorý ľudí spája. Liga proti rakovine bola založená pred 24 rokmi v Bratislave ako charitatívna nezisková organizácia. V roku 1990 bola prijatá za člena Európskej asociácie Líg proti rakovine (ECL), ako aj za člena Medzinárodnej únie proti rakovine (UICC) so sídlom v Ženeve.

Odbor komunikácie MŽP SR