hlavná stránka
ikona InstagramInstagram | ikona FacebookFacebook | ikona hľadaťVyhľadávanie | iconEnglish

Jarná výzva SAŽP: upratujte s Maxom!

ilustračný obrázok

Slovenská agentúra životného prostredia pripravila pre verejnosť, rodiny, školákov a deti jarnú outdoorovú aktivitu s posolstvom. Pri príjemných jarných prechádzkach sa totiž každý z nás určite stretáva aj s odpadom, ktorý niekto vyhodil rovno do prírody. Pomôcť životnému prostrediu po zimnej prestávke do nového štartu môžeme aj my, a to zbieraním odpadu.

Aby sme motivovali verejnosť, vymysleli naši špecialisti na environmentálnu výchovu a vzdelávanie súťažnú výzvu. Podmienkou je vyzbierať minimálne jedno vrece odpadu, pričom veľkosť vreca nie je podstatná. Každý odnesený kus voľne pohodeného odpadu sa ráta a pomôže krajine vyzerať lepšie. Spoločníkom pri tom nám môže byť aj pes, presne ako Max, po ktorom je výzva pomenovaná.

Na záver výzvy vyberieme niekoľkých zapojených súťažiacich a ohodnotíme ich knižnými a vecnými cenami. Jeden náhodne vybraný "zberač" z detských radov získa pre seba a svoju triedu hodinový environmentálny program, ktorý prídu prezentovať naši špecialisti na envirovzdelávanie do školy – keď to aktuálna situácia dovolí. Do výzvy je možné zapojiť sa ešte aj počas mája, treba dodržať nasledujúce pravidlá.

Pravidlá výzvy:

  1. Dbaj na bezpečnosť a používaj ochranné prostriedky (rúško, rukavice).
  2. Ak chceš ísť do prírody a si ešte malý, choď s rodičom.
  3. Zbieraj len odpad, ktorý ti neublíži.
  4. Vyseparuj a vytrieď čo sa dá.
  5. Po nazbieraní aspoň jedného bežného vreca ( alebo tašky) si sprav selfie fotografiu.
  6. Svoju fotku pošli do správy na facebook.com/envirovychova alebo pridaj na Instagram a označ ju hashtagom #vyzvajar2020.

Viac informácií nájdete tu: https://www.ewobox.sk/clanok/jarne-upratovanie-s-maxom