hlavná stránka
ikona InstagramInstagram | ikona FacebookFacebook | ikona hľadaťVyhľadávanie | iconEnglish

Výberové konanie na pozíciu riaditeľa Správy Národného parku Slovenský raj so sídlom v Spišskej Novej Vsi

Výberové konanie bolo zrušené

Ministerstvo životného prostredia Slovenskej republiky ako zriaďovateľ príspevkovej organizácie Správy Národného parku Slovenský raj so sídlom v Spišskej Novej Vsi vyhlasuje v zmysle zákona č. 552/2003 Z. z. o výkone práce vo verejnom záujme v znení neskorších predpisov výberové konanie na obsadenie pozície
riaditeľa Správy Národného parku Slovenský raj.

Náplň práce:
Najnáročnejšia činnosť podľa katalógu pracovných činností s prevahou duševnej práce pri výkone práce vo verejnom záujme:
22.10.05 Tvorba stratégií, prognóz a koncepcií v oblasti ochrany prírody a krajiny s celoštátnym dosahom a medzinárodným dosahom.

Popis pracovných činností:

  1. Zabezpečuje výkon činnosti Správy Národného parku Slovenský raj (ďalej len „Správy“) v súlade s jej štatútom, všeobecne záväznými právnymi predpismi a vytvára pre jej činnosť vhodné podmienky.
  2. Riadi a koordinuje činnosť Správy vo vzťahu k zamestnancom Správy, ukladá zamestnancom úlohy, kontroluje ich činnosť.
  3. Zastupuje Správu navonok vo vzťahu k tretím subjektom.
  4. Zodpovedá za prípravu a plnenie plánu hlavných úloh Správy.
  5. Zodpovedá za správne, efektívne, účelové a hospodárne vynaloženie rozpočtových a mimorozpočtových finančných prostriedkov Správy. Zodpovedá za majetok  a zmluvné záväzky Správy
  6. Plní úlohy stanovené Ministerstvom životného prostredia Slovenskej republiky.

Požadované kvalifikačné predpoklady:

Špecifické kritériá a požiadavky na uchádzačov:

Iné kritériá:

- povinnosť spĺňať podmienky zákona č. 357/2004 Z. z. o ochrane verejného záujmu pri výkone funkcií verejných funkcionárov. Od úspešného uchádzača sa bude požadovať overenie bezúhonnosti prostredníctvom výpisu z registra trestov.

Nástupný plat:

od 2 300,00 EUR v závislosti od skúseností vybraného uchádzača

Zoznam požadovaných dokladov:

Prihlasovanie sa do výberového konania

Žiadosť o zaradenie do výberového konania spolu s požadovanými dokladmi môžu uchádzači podať do 10. augusta 2022 buď

  1. v listinnej podobe na adresu: Ministerstvo životného prostredia Slovenskej republiky, osobný úrad, Nám. Ľ. Štúra 1, 812 35 Bratislava s označením na obálke (VK - riaditeľ Správy Národného parku Slovenský raj a ,,NEOTVÁRAŤ")
  2. v elektronickej podobe na  (maximálna kapacita odoslanej správy je 10MB)

Rozhodujúcim je dátum podania na poštovej pečiatke alebo dátum podania v podateľni Ministerstva životného prostredia SR. Uchádzači, ktorí zašlú prihlášky po stanovenom termíne, nebudú do výberového konania zaradení. Žiadosť o zaradenie do výberového konania a ostatné požadované dokumenty podané v elektronickej podobe doručí uchádzač aj v listinnej podobe najneskôr v deň výberového konania pred jeho začatím.

Informácie o priebehu výberového konania

Postup pri výberovom konaní určuje rokovací poriadok (PDF, 0,6 MB), ktorý je prílohou k rozhodnutiu ministra životného prostredia Slovenskej republiky z 11. apríla 2022 č. 23/2022 -1.12. Výberové konanie má dve časti. Prvú časť tvorí neverejný pohovor s členmi výberovej komisie, na ktorej sa overujú najmä odborné vedomosti uchádzačov potrebné na výkon obsadzovanej funkcie a osobná integrita uchádzačov.

Uchádzači, ktorí v rámci prvej časti uspejú a získajú dostatočný počet bodov, postupujú do druhej časti výberového konania. Presné podmienky úspešnosti budú uchádzačom oznámené v deň realizácie výberového konania.

Druhou časťou výberového konania je pohovor s členmi výberovej komisie s účasťou verejnosti a je vysielaná naživo prostredníctvom internetu. Uchádzači v rámci nej prezentujú svoju koncepciu rozvoja a riadenia, odpovedajú na otázky výberovej komisie najmä k predloženej koncepcii a ich osobnej motivácii, pre ktorú sa uchádzajú o danú funkciu. Otázky uchádzačom môže klásť aj zúčastnená verejnosť.

V prípade nepriaznivej epidemickej situácie sa môže prvá aj druhá časť výberového konania uskutočniť on-line prostredníctvom aplikácie MS Teams.

Predpokladaný termín uskutočnenia výberového konania:

september 2022

Kontaktná osoba:

JUDr. Tatiana Bartošiová, ,
tel: +421 2 5956 2369

Ján B U D A J
minister