hlavná stránka
ikona InstagramInstagram | ikona FacebookFacebook | ikona hľadaťVyhľadávanie | iconEnglish

Výberové konanie na obsadenie pozície riaditeľa Správy Národného parku Malá Fatra so sídlom vo Varíne

V dňoch 28. a 29. septembra 2022 sa uskutočnilo výberové konanie na pozíciu riaditeľa Správy Národného parku Malá Fatra so sídlom vo Varíne.

Na výberové konanie boli pozvaní štyria uchádzači:

Výberová komisia mala 7 členov:

Prvá časť výberového konania sa uskutočnila 28. septembra 2022 formou osobných pohovorov s uchádzačmi. V rámci 20 minút dostal každý z uchádzačov 5 otázok určených na overenie ich odborných vedomostí týkajúcich sa relevantnej legislatívy zverejnenej v rámci oznámenia o vyhlásení predmetného výberového konania. Podmienkou pre postup do druhej časti výberového konania bolo potrebné získanie najmenej 60 % maximálneho možného počtu bodov, teda najmenej 84 bodov.

Kritériám prvej časti výberového konania vyhoveli nasledujúci uchádzači:

Druhá časť výberového konania sa uskutočnila dňa 29. septembra 2022 po 13.30h a prebiehala formou verejného vypočutia.

V rámci druhej časti (verejného vypočutia) sa hodnotila koncepcia uchádzača, ako aj jeho motivácia pre obsadzovanú pozíciu, interpersonálne zručnosti a reprezentatívna komunikácia. Na to, aby uchádzač uspel v druhej časti musel získať najmenej 60% z maximálneho počtu bodov, ktoré možno získať v druhej časti výberového konania, t.j. 189 bodov. Na to, aby bol uchádzač úspešný a vyhovel v rámci výberového konania, musel získať najmenej 60% z maximálneho počtu bodov za prvú a druhú časť, ktoré môže výberová komisia udeliť po odrátaní bodov za hodnotenie osobnej integrity, t.j. 273 bodov.

Výberová komisia zhodnotila výsledky z výberového konania a na základe súčtu dosiahnutých bodov určila poradie úspešných uchádzačov nasledovne:

  1. Ing. Gabriela Kalašová
  2. Ing. Lucia Sibilová

Výberová komisia odporučila ministrovi životného prostredia Slovenskej republiky vymenovať do pozície riaditeľa Správy Národného parku Malá Fatra so sídlom vo Varíne Ing. Gabrielu Kalašovú.

Zápisnica z výberového konania (pdf, 555 kB)

Uchádzači, ktorí dali súhlas so zverejnením koncepcie rozvoja a riadenia po uskutočnení výberového konania:

Výberové konanie na obsadenie pozície riaditeľa Správy Národného parku Malá Fatra so sídlom vo Varíne sa uskutoční v dňoch 28. septembra 2022 a 29. septembra 2022. Výberové konanie bude v súlade s platným Rokovacím poriadkom rozdelené do dvoch častí. V rámci prvej časti výberového konania, ktorá sa uskutoční dňa 28. septembra 2022, výberová komisia overuje odborné znalosti uchádzačov. Úspešní uchádzači z prvej časti postupujú do druhej časti výberového konania, ktorá sa uskutoční dňa 29. septembra 2022 formou verejného vypočutia. Verejné vypočutie bude vysielané naživo cez Facebook Ministerstva životného prostredia Slovenskej republiky a verejnosť bude mať možnosť klásť uchádzačom otázky. Otázky môže verejnosť klásť priamo v rámci živého prenosu na Facebooku alebo tiež v rámci aplikácie sli.do pod #2622155 (link:https://app.sli.do/event/8AgpDpSsN1N461ZoE4HVvf ). Verejné vypočutie sa začne 29. septembra 2022 po 10.00h. Prosíme verejnosť, aby svoje otázky zamerala predovšetkým na koncepciu rozvoja a riadenia Správy Národného parku a motiváciu uchádzačov. V rámci druhej časti výberového konania bude výberová komisia hodnotiť koncepciu rozvoja a riadenia Správy Národného parku, motiváciu uchádzačov, ich interpersonálne zručnosti a osobnú integritu.

Informácie týkajúce sa spracúvania a ochrany osobných údajov (PDF, 0,3MB)

Dňa 05.septembra 2022 sa v priestoroch Ministerstva životného prostredia Slovenskej republiky uskutočnilo otváranie prihlášok uchádzačov výberového konania na obsadenie pozície riaditeľa Správy Národného parku Malá Fatra so sídlom vo Varíne. Výberová komisia preskúmala doručené prihlášky spolu s ďalšími predloženými požadovanými dokumentami. Výberová komisia na základe vyhodnotenia splnenia kvalifikačných predpokladov a špecifických kritérií a požiadaviek uvedených v Oznámení o vyhlásení predmetného výberového konania podľa § 5 ods. 3 zákona č. 552/2003 Z.z. o výkone práce vo verejnom záujme v znení neskorších predpisov konštatuje, že do predmetného výberového konania sa prihlásili štyria uchádzači a všetci štyria prihlásení uchádzači budú pozvaní na výberové konanie.

Uchádzači, ktorí dali súhlas so zverejnením životopisov:

Žiaden uchádzač nedal súhlas so zverejnením koncepcie rozvoja a riadenia pred uskutočnením výberového konania.

Ministerstvo životného prostredia Slovenskej republiky ako zriaďovateľ príspevkovej organizácie Správy Národného parku Malá Fatra so sídlom vo Varíne vyhlasuje v zmysle zákona č. 552/2003 Z. z. o výkone práce vo verejnom záujme v znení neskorších predpisov výberové konanie na obsadenie pozície

riaditeľa Správy Národného parku Malá Fatra

Náplň práce:

Najnáročnejšia činnosť podľa katalógu pracovných činností s prevahou duševnej práce pri výkone práce vo verejnom záujme:

22.10.05 Tvorba stratégií, prognóz a koncepcií v oblasti ochrany prírody a krajiny s celoštátnym dosahom a medzinárodným dosahom.

Popis pracovných činností:

  1. Zabezpečuje výkon činnosti Správy Národného parku Malá Fatra (ďalej len „Správy“) v súlade s jej štatútom, všeobecne záväznými právnymi predpismi a vytvára pre jej činnosť vhodné podmienky.
  2. Riadi a koordinuje činnosť Správy vo vzťahu k zamestnancom Správy, ukladá zamestnancom úlohy, kontroluje ich činnosť.
  3. Zastupuje Správu navonok vo vzťahu k tretím subjektom.
  4. Zodpovedá za prípravu a plnenie plánu hlavných úloh Správy.
  5. Zodpovedá za správne, efektívne, účelové a hospodárne vynaloženie rozpočtových a mimorozpočtových finančných prostriedkov Správy. Zodpovedá za majetok a zmluvné záväzky Správy
  6. Plní úlohy stanovené Ministerstvom životného prostredia Slovenskej republiky.

Požadované kvalifikačné predpoklady:

- vysokoškolské vzdelanie II. stupňa.

Špecifické kritériá a požiadavky na uchádzačov:

Iné kritériá:

- povinnosť spĺňať podmienky zákona č. 357/2004 Z. z. o ochrane verejného záujmu pri výkone funkcií verejných funkcionárov. Od úspešného uchádzača sa bude požadovať overenie bezúhonnosti prostredníctvom výpisu z registra trestov.

Nástupný plat:

od 2 300,00 EUR v závislosti od skúseností vybraného uchádzača

Zoznam požadovaných dokladov:

  1. o bezúhonnosti,
  2. o pravdivosti všetkých predkladaných údajov a podkladov,
  3. o spôsobilosti na právne úkony v plnom rozsahu,
  4. o požadovanej dĺžke odbornej praxe alebo o požadovanej dĺžke riadiacej praxe.

súhlas so spracovávaním svojich osobných údajov (pdf, 135 kB) za účelom zverejnenia profesijného štruktúrovaného životopisu a vypracovaného návrhu koncepcie v súlade s ustanoveniami zákona č. 18/2018 Z. z. o ochrane osobných údajov

Prihlasovanie sa do výberového konania

Žiadosť o zaradenie do výberového konania spolu s požadovanými dokladmi môžu uchádzači podať do 22. augusta 2022 buď

  1. v listinnej podobe na adresu: Ministerstvo životného prostredia Slovenskej republiky, osobný úrad, Nám. Ľ. Štúra 1, 812 35 Bratislava s označením na obálke (VK - riaditeľ Správy Národného parku Malá Fatra a ,,NEOTVÁRAŤ")
  2. v elektronickej podobe na  (maximálna kapacita odoslanej správy je 10MB)

Rozhodujúcim je dátum podania na poštovej pečiatke alebo dátum podania v podateľni Ministerstva životného prostredia SR. Uchádzači, ktorí zašlú prihlášky po stanovenom termíne, nebudú do výberového konania zaradení. Žiadosť o zaradenie do výberového konania a ostatné požadované dokumenty podané v elektronickej podobe doručí uchádzač aj v listinnej podobe najneskôr v deň výberového konania pred jeho začatím.

Informácie o priebehu výberového konania

Postup pri výberovom konaní určuje rokovací poriadok (pdf, 585 kB), ktorý je prílohou k rozhodnutiu ministra životného prostredia Slovenskej republiky z 11. apríla 2022 č. 23/2022 -1.12. Výberové konanie má dve časti. Prvú časť tvorí neverejný pohovor s členmi výberovej komisie, na ktorej sa overujú najmä odborné vedomosti uchádzačov potrebné na výkon obsadzovanej funkcie a osobná integrita uchádzačov.

Uchádzači, ktorí v rámci prvej časti uspejú a získajú dostatočný počet bodov, postupujú do druhej časti výberového konania. Presné podmienky úspešnosti budú uchádzačom oznámené v deň realizácie výberového konania.

Druhou časťou výberového konania je pohovor s členmi výberovej komisie s účasťou verejnosti a je vysielaná naživo prostredníctvom internetu. Uchádzači v rámci nej prezentujú svoju koncepciu rozvoja a riadenia, odpovedajú na otázky výberovej komisie najmä k predloženej koncepcii a ich osobnej motivácii, pre ktorú sa uchádzajú o danú funkciu. Otázky uchádzačom môže klásť aj zúčastnená verejnosť.

V prípade nepriaznivej epidemickej situácie sa môže prvá aj druhá časť výberového konania uskutočniť on-line prostredníctvom aplikácie MS Teams.

Predpokladaný termín uskutočnenia výberového konania:

september 2022

Kontaktná osoba:

JUDr. Tatiana Bartošiová, ,
tel: +421 2 5956 2369